Uçak Bileti

THY’nin Sabiha Gökçen’den Yeni Seferlerine Uçak Bileti

thyTHY, Türkiye’nin ulusal havayolu şirketi ve bayrak taşıyıcı firması olarak, yolcularına uygun fiyatlı uçak bileti seçeneklerini farklı havaalanlarından ve noktalardan ulaştırmanın haklı gururunu yaşıyor. THY, bir süre önce İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan belli Avrupa destinasyonlarına seferler düzenleme kararı almış ve belli destinasyonlarını açıklamıştı. THY, şimdi de Sabiha Gökçen’de düzenleyeceği yeni seferleri açıkladı. Böylece THY yolcularının Sabiha Gökçen’den alabilecekleri uçak bileti seçenekleri de genişlemiş oldu.

Sabiha Gökçen Havaalanı’nı ikinci hub olarak seçen THY’nin Sabiha Gökçen’den düzenleyeceği seferler ve uygun fiyatlı uçak bileti fırsatları arasında Amsterdam (8 Mayıstan sonra haftada 4 sefer, 2 Hazirandan itibaren her gün), Paris (1 Hazirandan itibaren her gün), Kuveyt (4 Hazirandan itibaren her gün), Tahran (2 Hazirandan itibaren haftada her gün), Milano Malpensa (1 Hazirandan itibaren haftada her gün), Viyana (4 Mayıstan itibaren haftada 4 sefer, 2 Hazirandan itibaren her gün), Kıbrıs (1 Hazirandan itibaren her gün), Tiflis (3 Mayıstan itibaren haftada 3 sefer, 2 Hazirandan itibaren haftada her gün), Bakü (1 Hazirandan itibaren haftada her gün), Londra Gatwick (3 Mayıstan itibaren haftada üç sefer, 29 Mayıstan itibaren her gün), Düsseldorf (18 Hazirandan itibaren haftada 1 sefer), Hamburg (3 Hazirandan itibaren haftada 1 sefer) seferleri yer almaktadır.

PARİS

Fransa’nın başkenti ve aynı zamanda en kalabalık şehridir. Ayrıca Avrupa’nın da en çok ziyaret edilen üç şehrinden biri olma özelliği taşır. Paris, tüm dünyada “Aşkın şehri” olarak tanınır. Bunun nedeni romantik bir kent olmasıdır. Paris’in en çok ziyaret edilen bölgeleri arasında Champs Elysee, Eyfel Kulesi, alışveriş caddeleri, nehir manzaralı Fransız cafe’leri, Louvre Müzesi yer alıyor. Ayrıca Paris’te Avrupa sanatının en güzel örneklerini ve en iyi müzelerden bazılarını bulmak mümkün. Paris ayrıca avrupa’nın en karmaşık ve renkli şehirlerinden biri olarak kabul edilir.

VİYANA

Viyana, Avusturya’nın başkenti ve de en tanınan şehridir. Viyana’nın en önemli özelliği tüm Avrupa’da bir sanat başkenti olarak tanınması olarak kabul ediliyor. Özellikle klasik batı müziği konusunda tartışmasız dünyanın en çok tanınan şehridir. Viyana’da onlarca müzik ve sanat okulu, konser salonu ve de uluslararası başarılara imza atmış onlarca konser grubu bulunuyor. Öte yandan Viyana, baloları ve renkli kültürel hayatı ile de tüm Avrupa’da tanınır.

AMSTERDAM

Hollanda’nın başkentidir. Ayrıca ülkede en çok ziyaret edilen şehir olma özelliği taşır. Amsterdam’ın en büyük özelliği tipik Dutch mimarisinin eşsiz örneklerini taşımasıdır. Tarihi dokusu hiç bozulmamış olan ve bisikletlerle gezilebilen bu harika kent, Avrupa’da zamanın durduğu şehirlerden biridir. Tarihi su kanalları ile de tanınan Amsterdam, eğlence bölgesi için de ziyaret edilen Avrupa şehirlerinden biridir.


Yorumlar Kapalı

THY Sabiha Gökçen’den Avrupa’ya Direk Seferlere Başladı

thyTürkiye’nin ulusal havayolu şirketi ve de bayrak taşıyıcı firması olan THY, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en güvenilir havayolu şirketlerinden biridir. Düzenlediği seferler ve uçuş noktaları ile dikkatleri çeken THY, 2012′de Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi seçilmiştir. 2013′e yeni destinasyonlar ve uygun uçak bileti fırsatları ile merhaba diyen THY, yeni bir kararla yolcularını sevindirmeyi başardı.
THY, bundan böyle İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Avrupa’ya ve bazı yurtiçi destinasyonlarına direk seferler düzenleyecek. THY’nın Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan (SAW) düzenleyeceği seferlerin gidiş – dönüş uçak bileti fiyatlarının 99 Euro’dan başlaması planlanmıştır ve THY’nin Sabiha Gökçen’den seferler düzenleyeceği bazı destinasyonlar şöyledir:
Londra, Amsterdam, Paris, Kiew, Milano, Viyana, Bakü. Yurtiçi hatlardan Dalaman, Antalya, Bodrum, Ankara, İzmir.

TÜRK HAVA YOLLARI
Türkiye’nin ilk havayolu şirketi olan THY, 1933′te İstanbul’da kuruldu. THY, 1933′ten beri de Türkiye’nin ulusal havayolu şirketi olarak hizmet vermeyi sürdürüyor ve üstün başarılarından dolayı her zaman takdir topluyor. THY’nın merkezi, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunmaktadır.
THY dünyanın çok çeşitli yerlerine seferler düzenleyen global bir havayolu şirketidir. Düzenlediği destinasyonlar arasında Uzak Doğu, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Avrupa, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’da 152 dış hat destinasyonu yer alır. THY, iç hatlarda ise 44 farklı destinasyona seferler düzenler. THY’nin toplam destinasyon sayısı ise 196′dır. Bu 196 farklı destinasyon sayesinde THY, Avrupa’nın en büyük üçüncü havayolu şirketi olma özelliğine de sahip olur. Öte yandan THY, Star Alliance üyesidir. Ayrıca THY, 2012 yılının en iyi havayolu şeçilmiştir.
THY, Cumhuriyetin ilanından sonra 1933′te çıkarılan özel bir kanunla ve de bizzat devlet eli ile kurulmuş ve kuruluşunu takiben devlete bağlanmıştır. THY’nin 1033′te kurulduğunda aldığı ad, Devlet Havayolları İşletmesi’dir.
Devlet Havayolları İşletmesi, 1956′da yeniden yapılandırılır. Böylelikle Türk Hava Yolları adını alır. THY, 1956′dan sonra şimdiki şeklini almaya başlar ve giderek büyür. Hizmet kalitesi artar ve yavaş yavaş global bir şirket olma yolunda ilerlemeye başkar.
1956′da ticari sicil sahibi olmak adına “Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı” ismini taşımaya başlar. İlerleyen yıllarda THY’nin 1956′daki özel sermayesinin 60 milyon TL olduğu açıklanır. Başka bir deyişle THY, 56′dan beri büyük bir şirkettir. THY’nın 50′li yıllardaki ortakları arasında Türk basın tarihi bakımından büyük önem arz eden isimlerden Yusuf Ziya Ortaç, Sedat Simavi, Mithat Perin ve Ercüment Karacan yer almaktadır.
THY, 1984 yılında yeniden yapılanır ve Kamu İktisadi Teşebbüsü’ne dönüştürülür. Hemen ardından, 1985′te Uzakdoğu’ya seferler düzenlemeye başlar. Hemen takiben Amerika kıtasına da uçuk seferleri düzenlemeye başlar. THY, giderek büyümektedir. Ancak THY, aradan beş yıl geçtikten sonra, yani 1990 yılında Kamu Ortaklığı İdaresi’ne bağlanır. Avrupa’nın ve de dünyanın en saygın ve en güvenilir havayolu şirketlerinden biri olarak kabul edilen THY, bugün Özelleştirme İdaresi’ne bağlı olarak hizmet hayatını sürdürüyor.
Belirtildiğine göre THY bünyesinde 18 binden fazla personel görev almaktadır. THY, sadece personel sayısı bakımında da dünyanın en büyük havayolu şirketlerindendir. THY’nın sadece 2012 yılında 30 milyon yolcu taşıdı. Öüllü bir havayolu şirketi olarak THY, Anadolu Jet ve Sun Express’in de ortaklarındandır.


Yorumlar Kapalı

THY Maldivler Seferleri Başlıyor

türk havayollarıTürkiye’nin ulusal havayolu şirketi ve bayrak taşıyıcı firması THY, 24 Kasım 2012 tarihinden itibaren Maldivler seferlerine başlıyor. Hint Okyanusu’nda binden fazla adadan oluşan Maldivler’e düzenlenecek olan THY seferleri, haftada beş frekans olarak planlanmaktadır.
TK 730 sefer sayılı uçak İstanbul’dan; Salı, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri saat 20:25′te kalkacak ve Maldivler’e 07:10′da varacak. TK 731 sefer sayılı uçak ise Maldivler’den Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Pazar günleri 09:00′da hareket edecek, İstanbul’a 14:30′da varacak.
THY’nın 24 Kasımda başlayacak olan seferleri, her zaman tropikal iklimi ve ılıman koşulları ile tanınan Maldivler’e gerçekleştirilecek. THY Maldivler seferleri, İstanbul’da kış başlamak üzereyken tropikal bir esinti hissetmek isteyenler için harika bir seçenek olacaktır.

MALDİVLER

Hindistan’ın güneyinde, Sri Lanka yakınlarında toplamda 1200 adadan oluşan bir ada devleti olan Maldivler, dünyanın bir numaralı tatil cennetlerinden biri olarak kabul ediliyor. Güney yarımkürede yer aldığı için yaz ayları bizim için kış olan Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ve Mart ayları olsa da; tropikal hava koşulları yüzünden yılın tamamında ılıman bir iklime sahiptir.
Maldivler, dünya ticaret yollarına uzak olduğundan tüm ihtiyaçlar ihracat ile sağlanır. Aslında bu durum, ülke ekonomisini zorlamakta, halkı da sıkıntıya sokmaktadır. Lakin turizm geliri, ülke için bir can damarı görevi görür. Maldivler’in billur gibi tertemiz ve turkuaz renkli denizi, beyaz kumsalları ve altın gün batımları bu güzeller güzeli adalar ülkesini tüm tatil merkezleri arasında çok özel bir konuma yerleştiriyor. Bu sebeple de Maldivler, özellikle el değmemiş bir doğada lüks bir tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yer oluyor. Çünkü Maldivler, doğal güzellikleri bakımından son derece bakir; konaklama olanakları bakımından ise oldukça lüks imkanlara sahip bungalov ve resortları ile tanınıyor.
Maldivler, Müslüman bir ülke ve ülke sınırları içinde İslami koşullara uygun yaşanıyor. Ancak ülkenin turizm sektörüne açılmış resort ve otellerinde bu kurallar uygulanmaz; misafirler diledikleri gibi yiyip içmekte ve giyinmekte özgürdürler.


Yorumlar Kapalı

Anrakadan direkt yurtdışı uçuşları

ankara direkt uçuşlar THY birçok farklı uçuş noktasına uçuş yaparken aynı zamanda Ankaralıları da düşündü. Ankaradan İstanbula gelip sonrasında uçmak yerine artık direkt uçuşlar yapılabilecek. Ankaradan Brüksel, Köln, Berlin, Düsseldorf, Stockholm, Amsterdam uçuşları yapılabiliniyor. Şimdiden biletlerinizi alın…


Yorumlar Kapalı

THY sitesi hacklendi ve grev devam ediyor…

thy grev Bugün Türk Hava Yolları için oldukça zor bir gün oldu. Sabah saatlerinde gerçekleşen site hackleme durumu, yerini gündeme bıraktı. THY personelinin kayıtlı olduğu Türk Sivil Havacılık Sendikası ile birlikte grev kararı alan personel sert bir tepki veriyor. Bununla beraber havacılık sektöründe oldukça önemli bir gelişme olan bu grev sonrası 150 kişi işten atıldığı söyleniyor. Sabah saatlerinde ise THY’nin resmi web sitesi hacklendi. Yurtdışı ve yurtiçi birçok uçuşun iptal oluşu ile yolcular mağdur oldu. 140 uçuş iptal oldu.


Yorumlar Kapalı

THY ile Bilbao uçuşları başlıyor…

bilbao uçak biletiBilbao uçak biletinizi almak için şimdiden harekete geçmelisiniz çünkü THY birçok uçuş noktasına yaptığı uçuşlara bir yenisini daha ekliyor. Bilbao uçuşları 28 Mayıs 2012 tarihi itibariyle başlayacak olup haftada 4 frekans şeklinde gerçekleştirilecek. Pazartesi, salı, Perşembe, Cumartesi günleri yapılacak olan uçuşların saatleri için web sitesini ziyaret edin…


Yorumlar Kapalı

Aşkabat uçak bileti

aşkabatThy ile Aşkabat uçak biletiniz çok daha uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. 328 EUR’dan başlayan fiyatlarla alabilirsiniz. İyi uçuşlar…


Yorumlar Kapalı