Uçak Bileti

Pegasus’tan Harika Fiyatlarla Atina Uçak Bileti

pegasusPegasus Havayolları, kurulduğu yıl olan 1990′dan beri Türkiye’nin en çok tercih edilen düşük ücretli havayolu şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Pegasus Havayolları, sunduğu düşük ücretli uçak bileti seçenekleri ile yolcu memnuniyetini ön planda tuttuğunu hep göstermektedir. Pegasus, geçtiğimiz yıl 2012′de büyük bir atılımın içine girdiğini duyurdu. Bu bağlamda uçuş destinasyonlarını genişletti ve de büyük bir uçak filosu siparişi verdi.
Pegasus Havayolları, şimdi de Atina’ya uçak seferleri düzenleyeceğini duyurdu. Dünyanın en tarihi ve en çok turist alan şehirlerinden olan Atina’yı ziyaret etmek isteyenler, Pegasus Havayolları’na başvurabilecekler.
Pegasus’un ilk Atina seferi 29 Haziranda gerçekleşecektir. Öte yandan 29 Euro olması planlanan Atina uçak bileti tek yöndür ve belirtilen ücretlere tüm vergiler dahildir. Ancak hizmet bedeli haricen ödenecektir.

İstanbul – Atina: 29 Euro

ATİNA
Atina, Yunanistan’ın başkenti ve aynı zamanda en büyük ve kalabalık şehridir. Dünyanın en köklü uygarlıklarından olan ve aynı zamanda tüm dünya tarihine yön vermiş olan Helenistik uygarlığın da başkenti olma özelliği taşır. Atina’nın tarihi M.Ö. 3000′li yıllara kadar gidiyor. Atina müzelerinde bu döneme ait de pekçok eser bulmak mümkündür. Atina’da, M.Ö. 200′lü yıllarda Helenistik kültür gelişmeye başladı. Tarihin ilk demokrasilerinden biri olan antik Yunan demokrasisi de yine Atina’da kuruldu. Roma İmpratorluğu döneminde Atina yine imparatorluk içinde önemli bir yere sahip olmuştur. Bu dönemde Atina’dan pekçok filozof yetişmiş, önemli eserler verilmiş ve de Atina tarzı mimari başta şehrin kendisi olmak üzere tüm dünyada yaygınlaşmıştır.
Atina ve Yunanistan, Bizans İmparatorluğu’nun yıkılmasından sonra Osmanlı hükmüne geçti. Bu dönemde de geleneksel özelliklerini korumuş ve Helen kültürünün izlerini sürdürmeyi başarmıştır. Yunanistan, 19. yüzyılın ortalarında bağımsızlığını kazandı ve Atina da başkenti oldu.
Atina’daki Akropolis, dünyada en çok turist alan eserlerden biri olarak kabul edilir. Atina müzeleri, Helenistik müzeler ve de Yunan tavernaları da şehrin diğer turist cazibeleri olarak biliniyor. Dar sokakları, beyaz boyalı evleri ve rengarenk çiçekleri ile tipik bir Yunan ve Ege kenti olan Atina, muhakkak görülmesi gereken güzel bir şehir.

PEGASUS
Pegasus Havayolları, 1990 yılında İstanbul’da kuruldu. Pegasus Havayolları; kurulduğu bu dönemden beri Türkiye’nin en güvenilir ve ayrıca en çok tercih edilen düşük ücretli havayolu şirketlerinden biri haline geldi. Havayolunun merkezi İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda yer alıyor. Pegasus’un ikinci merkezi ise Antalya Havaalanı’nda bulunuyor. Pegasus, 2013 yılı itibarıyla uçuş ağını hayli genişletti ve Sabiha Gökçen’den düzenlediği uçak seferlerine yenilerini ekledi. Pegasus Havayolları; hem yurtiçinde, hem de yutdışında toplam 59 destinasyona uçak seferleri düzenlemektedir.


Yorumlar Kapalı

Pegasus’tan Erzincan Uçak Bileti

pegasusTürkiye’nin en iyi düşük ücretli havayolu şirketlerinden olan Pegasus Havayolları, uçuş destinasyonlarına bir yenisini daha eklediğini açıkladı. Kısa bir süre önce Dubai’ye de seferler düzenleyeceğini açıklayan Pegasus, bundan böyle Erzincan’a da seferler düzenleyecek. Erzincan’a yolculuk yapacak yolcular, Erzincan uçak bileti seçenekleri için Pegasus’u da düşünebilirler.
Pegasus’un yeni destinasyonu Erzincan, şirketin 59. destinasyonudur. Erzincan uçak bileti 39,99 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. İstanbul – Erzincan seferlerinin 5 Kasımda başlaması planlanıyor.
Pegasus’un 59. destinasyonu Erzincan’a İstanbul’dan yapılacak olan seferlerin Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Pazar günleri, saat 08:20′de düzenlenmesi planlandı. Erzincan seferleri Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan gerçekleştirilecektir. Erzincan’dan İstanbul’a yapılması planlanan dönüş seferleri ise yine aynı günler olan Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Pazar günleri, saat 10:25′te gerçekleştirilecektir.
Pegasus Havayolları’ndan Erzincan uçak bileti alanlar ayrıca aktarmalı ve bağlantılı seferlerle İzmir, Adana, Ankara, Antalya’ya; yurtdışından ise Kıbrıs, Bükreş, Londra, Beyrut,Paris, Tel Aviv, Dubai, Tiflis ve Üsküp’e düzenlenen seferlere katılabileceklerdir.

ERZİNCAN
Doğu Anadolu Bölgesi’nin en çok turist alan şehirlerinden olan Erzincan, özellikle doğal güzellikleri ile tanınıyor. Vadileri, düzlükleri, Karasu Nehri ve bu nehir sayesinde bölgede oluşan şelaleler, rafting ve trekking imkanları, üzüm bağları ve kuru meyveleri ile tanınan Erzincan, giderek kış sporları için de önem kazanan bir il olma yolunda ilerliyor.
Erzincan, Doğu Anadolu’da iklimi en ılıman olan şehir olarak biliniyor. Bu nedenle de önemli bir tarım kenti olan Erzincan’da pekçok sebze ve meyve yetişmektedir. Akdeniz yöresine ait olan turunçgiller hariç, Türkiye’de yetişmekte olan sebze ve meyvelerin hemen hemen hepsi, Erzincan topraklarında da yetiştirilebilir. Ancak tüm Türkiye’de de bilinen en ünlüleri Erzincan kavunu, Erzincan kara üzümü, tamas, Erzincan karpuzu ve Erzincan şeftalisi olarak sayılabilir. Bağcılık, üzümcülük ve şarapçılık ise özel bir yere sahip şehirde.
Günümüzde Doğu Anadolu’nun en önemli ve ekonomik anlamda da en gelişmiş şehirlerinden olan Erzincan, geçmişte de son derece önemli bir merkezdi. Anadolu Beylikleri döneminde İpek Yolu üzerinde bulunduğundan, çok önemli bir kerva kenti idi. İpek Yolunda yol alan tüccarlar Erzincan’da dinlenir ve ticari mallarının bir kısmını burada da satışa sunardı. Bu da Erzincan’ın hem kültürünün, hem ekonomisinin, hem de ticari görüşünün gelişmesine neden oldu. Roma, Hitit, Pers ve Urartu uygarlıkları döneminde de önem arz eden bir şehir olan Erzincan, bu uygarlıklardan da izler taşır. Son yıllarda Erzincan’ın bu kültürel zenginliği turizm açısından da değer kazanmasına neden oluyor.
Erzincan ayrıca bakır işçiliği denildiğinde Türkiye’nin sayılı merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Erzincan’da bakır işçiliğinin tarihi yüzlerce yıl geçmişe gider. Vaktiyle çok önemli bir geçim kaynağı iken; günümüzde özellikle turizm sektörü içinde değerlendirilir ve hediyelik eşya olarak büyük önem arz eder.
Erzincan ayrıca halıcılık sektörü, özel tulum peyniri, dillerden dile anlatılagelen Erzincan efsaneleri, halk öyküleri ve folklörü ile de bilinenönemli bir Doğu Anadolu ilidir. Doğu Anadolu Bölgesi içinde muhakkak ziyaret edilmesi gerekilen illerden olduğu belirtilen Erzincan, avcılık ve kaplıca tatilleri için de tercih edilmektedir.


Yorumlar Kapalı

Siz de Dalaman’a uygun fiyatlarla gidin…

dalaman uçak bileti Dalaman özellikle yaz dönemlerinin en sık gidilen noktalardan biridir. Marmaris tatili için vazgeçilmez bir uçuş noktası olan Dalaman için Pegasus Havayolları çok uygun bir fiyatlandırma yapıyor. Sadece 29.99 TL’ye gitme imkanı veren Pegasus, ücretleri tek yön için ve vergiler hariç belirledi. Uçuş tarihleri ve biletleme tarihlerine bakmak için ise web sitesini ziyaret etmelisiniz. İyi uçuşlar…


Yorumlar Kapalı

Pegasus Havayolları karada da uçuracak…

pegasus logo Konfor, hizmet, rötarsız uçuş sağlayan Pegasus Havayolları, karada daservis ağını güçlendiriyor. Yolcularına en iyi hizmeti vermek için yeni güzergahlar belirleyerek servis ağı oluşturuyor. Bodrum, Dalaman, İzmir gibi farklı şehirlerde güzergahlarla belirlenmiş hat içerisinde belli saatlerde gerçekleşecek servis sağlıyor. Saatlerini ve uygun ücretlerini öğrenmek için muhakkak web sitesinden veya telefon ile iletişime geçin.


Yorumlar Kapalı

Dedeman Otelleri ve Pegasus Havayolları indirimi

dedeman otelleri Pegasus Havayolları ile 30 Haziran 2012 tarihine kadar rezervasyon yaptırın ve Dedeman Otellerinde konaklama yapmak için % 30 indirim kazanın. Üstelik Dedeman Loyal Club üyelerine özel bonus kazanma şansı da var.. Bu fırsatı kaçırmayın rezervasyonunuzu yapın…


Yorumlar Kapalı

Pegasus Havayolları ve sonbahar – kış promosyonu

pegasus sonbahar kış promosyonuÖnümüzdeki sonbahar ve kış için hazırlıkları şimdiden yapın. Çok daha ekonomik ve ucuz seyahat edebilmek için Atlasjet yine bir imkan sunuyor. Buna göre 8-18 Mayıs 2012 tarihleri arasında alacağınız uçak bileti ile sonbahar ve kışın çok daha ekonomik uçacaksınız. Yurtiçi ve yuırtdışı tüm uçuşlar için geçerli olan bu kampanya için detaylı bilgileri ise websitesinden ulaşabilirsiniz.


Yorumlar Kapalı

Pegasus Havayolları İzmir uçak bileti

izmir uçak biletiPegasus Havayolları yaptığı kampanya ile İstanbul – İzmir arasını çok uygun fiyatlarla birleştiriyor. İstanbul – S. Gökçen SAW – İzmir arası uçuşlar sadece 29.99 TL ‘den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Siz de bu kampanyayı kaçırmak istemiyorsanız ve uçak bileti almak istiyorsanız web sitesini ziyaret edin. Ayrıca tek yön için geçerli olan fiyatlara vergiler dahildir.


Yorumlar Kapalı